Dorn Terápia

Van Önnek:

- háti,- nyaki,- ágyéki,- keresztcsonti,- farkcsonti     fájdalma?

- esetleg nem kizáródott gerincsérve?

- Scheuermann betegsége?

- gerincferdülése?

- vagy izületeiben artrózisa?

- esetleg ischiásza?

 

Amennyiben a fenti kérdések, akár csak egyikére a válasza IGEN,

úgy jó szívvel ajánlom Önnek ezt a terápiát, mely egy rendkívül hatékony, komplex módszer a gerinc megbetegedéseinek kezelésében.


Miért jó Önnek egy ilyen terápia?

- már az első kezelés is jelentős javulást eredményezhet

- időtakarékos, mert  enyhébb elváltozások esetén 2-3 alkalommal végzett heti egy kezeléssel teljesen megszüntethetők a panaszok. Súlyosabb elváltozások esetében 3-6 alkalommal végzett kezeléssel már viszonylag hatékony javulás érhető el a páciens állapotában

- SAJÁT MAGA IS TEHET AZ egészségéért (a terápiás kezelés során betanításra kerülő önkorrekciós gyakorlatok végzésével), ezzel felgyorsítva a gyúgyulás menetét

 

Mivel fokozható még a Dornterápia hatékonysága?

Dorn terápia hatékonysága tovább fokozható egy, a kezelés előtt vagy után végzett Breuss masszázzsal. 

A csigolyák korrekciója előtt alkalmazott masszázs segíti a gerinc melletti izomzat relaxációját, a gerincoszlop nyújtásával a porckorongok tehermentesítése érhető el, valamint lehetőség van a szövetek átmelegítésére, előkészítésére a masszázst követő korrekciókhoz.

Dorn terápiát követően alkalmazott masszázzsal pedig a korrekciók utáni regeneráció gyorsítható.

 

Magáról a terápiáról:

Németországból (Lautrach) kiinduló terápia nevét Dieter Dornról kapta, aki egy szinte már teljesen feledésbe merült népi gyógymódot fejlesztett tovább tudományos összefüggésekkel, gyakorlati tapasztalatokkal alátámasztva.

A terápia minden esetben abból indul ki, hogy a gerinc területén jelentkező panaszok, illetve a mozgásszervi panaszok okai a legtöbb esetben visszavezethetők az alsó végtagokra, azok hosszúságának eltérésére. 

Dorn terápia néhány kiemelten fontos szempontja:

1. Fiziológiás strukturális viszonyok megteremtése/javítása. Az emberi test statikájának alapja az alsó végtagok egyenlő hosszúsága. Csak így lesz fiziológiás helyzetű a végtagokra épülő medence, valamint a medencére támaszkodó gerinc. Ebből kiindulva a terápia nem a gerinc kezelésével kezdődik, hanem az alsó végtagok vizsgálatával, majd az esetleges végtaghossz különbségek korrigálásával ezt követően kerülhet sor a gerinc kezelésére, a csigolyák korrekciójára.

 

2. Korrekció közben végzett aktív, egyszerű gyakorlatok a páciens részéről.

A terapeuta csak akkor korrigál, amikor a korrigálandó ízület „mozgásban van”, az ízület körüli izmok aktívan dolgoznak. Mivel a környező izmok dolgoznak és a korrekció erősségét is a páciens szabályozza, így a kezelés viszonylag teljesen kockázatmentesen végezhető.

3. Önkorrekciós gyakorlatok.

A terápiához minden esetben hozzá tartoznak az egyénre szabott önkorrekciós gyakorlatok. Egyrészt a kezelés közben és utána, másrészt a páciens által önállóan, lehetőség szerint naponta. A terápia így még komplexebbé válik, hiszen nem csupán a kezelés alkalmával végzett korrekciók kapnak hangsúlyos szerepet.